تبلیغات
اهل بیت علیهم السلام - فرار عمر مثل بز كوهی
تاریخ : دوشنبه 6 آذر 1391 | 12:30 ب.ظ | نویسنده : رضا یزدی

بسم اللهّ  الرّحمن الرّحیم

الحمدللهّ  ربِّ العالمین و صلَّ اللّه  علی محمَّد و آله الطاهرین

 

 

آقای هاشمی کارشناس شبکه وهابی کلمه ، در صفحه خود در مورد عمر بن الخطاب چنین نوشته بود : ... برای نصف روز کار کردن این چنین ناراحت شدی ولی بدان حضرت عمر با آن همه مجاهدتها و تلاشها و رشادتها و ... باید بگویم که الاحق و الإنصاف هاشمی در جک گفتن تخصص فراوانی دارد ! جناب هاشمی ، کدام رشادتها کدام دلاوری های عمر ؟! خب یک سندی هم ذکر می‌کردی . اما ما گشتیم چیز دیگری از کتب شما پیدا کردیم .

 أخرج ابن جریر عن کلیب قال خطب عمر یوم الجمعة فقرأ آل عمران وکان یعجبه إذا خطب ان یقرأها فلما انتهى إلى قوله ان الذین تولوا منکم یوم التقى الجمعان قال لما کان یوم أحد هزمناهم ففررت حتیکلها. صعدت الجبل فلقد رأیتنی أنزو کأننی أروى والناس یقولون قتل محمد...

عمر در روز جمعه سخنرانی کرد و سوره ( آل عمران ) را خواند ، عمر زمانی که سخنرانی می کرد و آیات را می خواند تعجب می کرد ، پس زمانیکه به این قسمت از آیه رسید ( ان الذین تولو منکم یوم التقی الجمعان ) گفت : ما در روز جنگ احد در میدان جنگ بودیم و آنجا شلوغ بود ، پس من فرار کردم تا به بالای کوه رسیدم ، پس دیدم که مانند بز کوهی از کوه بالا می روم ، و مردم می گویند : محمد کشته شده است.

 

کتاب الدرالمنثور ج4 ص 81 تفسیر آل عمران
طبقه بندی: عمر بن خطاب،
برچسب ها: فرار عمر، بزكوهی، فرار از جنگ احد، تنها گذاشتن پیغمبر، شجاعت عمر، بزدلی عمر، جنگ احد،

  • تهران
  • عطسه
  • ضایعات