تبلیغات
اهل بیت علیهم السلام - كفر عثمان از زبان خودش !!
تاریخ : دوشنبه 20 آذر 1391 | 04:45 ب.ظ | نویسنده : رضا یزدی

بسم اللهّ  الرّحمن الرّحیم

الحمدللهّ  ربِّ العالمین و صلَّ اللّه  علی محمَّد و آله الطاهرین

یکی از بهترین راههای شناخت سطح فرهنگی یک گروه یا حزب آشنایی با بزرگان و پیشکسوتان آن گروه یا حزب است این قاعده برای شناخت سطح فکری عمریه نیز مستثنی نبوده و قابل اجراست از این رو به بررسی یکی از گفته های عثمان بن عفان یکی از سه خلیفه بزرگ! عمریه می‌پردازیم که خود او صراحتا خویش را کافر اعلام کرده است. گرچه از این دست کلمات و سخنان در سیره و تاریخ خلفای عمریه زیاد است لکن همین یک مورد هم برای آشنایی با سطح فکری و فرهنگی جماعت عمریه کافی است. 

دخل المغیرة بن شعبة على عثمان رضی الله عنه وهو محصور فقال : یا أمیر المؤمنین ! إن هؤلاء قد اجتمعوا علیك فإن أحببت فألحق بمكة ؟ وإن أحببت أن نخرق لك بابا من الدار فتلحق بالشام ؟ ففیها معاویة وأنصارك من أهل الشام ، وإن أبیت فاخرج ونخرج وتحاكم القوم إلى الله فقال عثمان : أما ما ذكرت من الخروج إلى مكة فإنی سمعت رسول الله صلى الله علیه وسلم یقول یلحد بمكة رجل من قریش علیه نصف عذاب هذه الأمة من الإنس والجن . فلن أكون ذلك الرجل

مغیرة بن شعبه‏ پیش عثمان که در محاصره بود - آمده و گفت: ای امیرالمومنین!! این جماعت علیه تو اجتماع کرده‌اند، بنابراین اگر مایلی برو به مکه، یا اگر می‌خواهی از دیوار خانه‌ات دری برایت باز می‌کنیم تا از آنجا به شام بروی، و در آنجا معاویه و طرفدارانی که از مردم شام داری هستند، و هر گاه هیچیک از اینها را نمی‌پسندی تو و ما بیرون می‌آئیم و اختلافمان را با این جماعت به قرآن عرضه می‌داریم. 

عثمان گفت : در مورد پیشنهاد رفتن به‏ مکه، من از پیامبر خدا صلی الله علیه و آله  شنیدم که می‌فرمود : در مکه یکی از قریش کافر و مدفون می‌شود که نیمی از عذاب این امت اعم از انس و جن نصیبش خواهد شد. بنابراین نمی‌خواهم من آن شخص باشم ... !!!همانطور که مشاهده کردید از این عبارت عثمان چند نکته مهم به دست می آید:
1- از آنجایی که هر کس باطن خویش را بهتر از بقیه می‌شناسد عثمان نیز از آنجایی که از قلب خویش اطلاع داشت مطمئن بود که اگر به مکه برود همان کافر!!! وعده داده شده در کلام رسول خدا خواهد بود.

2- جماعت عمریه طی حدیثی جعلی ادعا دارند که 10 نفر توسط پیامبر اکرم وعده به بهشت داده شدند که یکی از آنها عثمان است با دقت در متن این کلام که از خود عثمان صادر شده است خواهیم فهمید که اگر واقعا این حدیث از پیامبر صادر شده بود چه جای آن داشت که عثمان از رفتن به مکه هراس داشته باشد ؟ اگر واقعا جزو عشره مبشره بوده است ؟

3- در کتب جماعت عمریه احادیث بسیاری !! در فضل و مقام عثمان نقل شده تا جایی که عمریه اعتقاد دارند کسی که به عثمان توهین کند کافر !! است و مستوجب عذاب حال سؤال ما از عمریه این است که اگر واقعا این احادیث صحیح بوده و جعلی نیست چگونه است که خود عثمان تمام این احادیث که دلالت بر فضیلت اوست را رها کرده و یقین به حدیث دفن کافری در مکه !! یقین پیدا کرده است ؟؟ آیا این کلام نشانگر این مطلب نیست که خود عثمان هم از این احادیث فضیلت جعلی خبر نداشته و تمام اینها ساخته و پرداخته جماعت عمریه است ؟؟؟؟؟

در پایان ذکر این نکته لازم است که این کلام عثمان در بیش از ده منبع مهم و معتبر عمریه وارد شده است و مرحوم علامه بزرگوار امینی در کتاب شریف الغدیر ج9 ص 152 تا 154 به بررسی سندی این کلام آن هم از منابع عمریه پرداخته و منابع آن را نیز ذکر کرده‌اند.

منابع :

1-مسند الحرم ج1 ص67 و پس از ذکر کلام میگوید همه رجال آن ثقه هستند.

2-الامامة والسیاسة لابن قتیبة ص 35،

3- تاریخ الخطیب ج14 ص 272.

4- الریاض النضرة ج2 ص192.

5-تاریخ ابن کثیر ج7 ص210.

6- مجمع الزوائد ج7 ص230. و گفته رجال آن همه ثقه هستند و این کلام با سندهای متفاوتی نقل شده است.

7- الصواعق المحرقه ص 66،

8- تاریخ الخلفاء للسیوطی ص 109،

9-السیرة الحلبیة ج1 ص 188.

10-تاریخ الخمیس ج2 ص263

11- إزالة الخفا ج2 ص243طبقه بندی: عثمان بن عفان،
برچسب ها: عثمان در منابع جماعت عمریه، عثمان بن عفان، آتش زدن قرآن، خلیفه سوم، ذوالنورین، نعثل، قبرستان یهود، كفر عثمان،

  • تهران
  • عطسه
  • ضایعات