تبلیغات
اهل بیت علیهم السلام - آموزش غسل جنابت به مردان نامحرم توسط عایشه !!
تاریخ : پنجشنبه 19 اردیبهشت 1392 | 03:48 ب.ظ | نویسنده : رضا یزدی

بسم اللهّ  الرّحمن الرّحیم

الحمدللهّ  ربِّ العالمین و صلَّ اللّه  علی محمَّد و آله الطاهرین

 

در این پست قصد داریم تا یكی از اعمال عایشه را كه كاملا غیر اسلامی می‌باشد را از كتب مخالفین ثابت كنیم.

این مطلب در كتاب صحیح البخاری ، كتاب الغسل ، باب الغسل بالصاع و نحوه ، حدیث ۲۴۸ می‌باشد.

متن حدیث : باب الغسل بالصاع و نحوه

248: حدثنا عبد الله بن محمد قال حدثنی عبد الصمد قال حدثنی شعبة قال حدثنی أبو بكر بن حفص قال سمعت أباسلمة یقول دخلت أنا و أخو عائشة على عائشة فسألها أخوها عن غسل النبی صلى الله علیه و سلم فدعت بإناء نحوا من صاع فاغتسلت و أفاضت على رأسها و بیننا و بینها حجاب .


ترجمه حدیث :

روایت است از عبد الله بن محمد گفت روایت است از عبد الصمد گفت روایت است از شعبة گفت روایت است از ابوبكر بن حفص گفت شنیدم اباسلمه می‌گفت من و برادر عایشه ( برادر رضاعی كه از رضاعه كبیر بود و نامحرم است ) بر عایشه وارد شدم. پس پرسیدیم از عایشه كه پیامبر صلی الله علیه[و آله]و سلم چگونه غسل می‌كردند. پس عایشه گفت ظرف آبی بیاورید و با آن غسل كرد و بر سر خود آب ریخت و بین اینها حجابی قرار داشت .

نتیجه :

۱ - آیا شخصی را كه به نامحرمان غسل جنابت تعلیم می‌دهد باید به او ام المؤمنین لقب داد ؟ اصلا در شأن زن پیامبر اكرم(ص) اینگونه اعمال جایز است؟؟؟

۲ - در اینجا شخصی كه در حدیث نقل شده برادر عایشه ، برادر او نیست و برادر رضاعی اوست كه شخصی را آورده‌اند تا به او شیر دهد تا با عایشه محرم شود.

۳ - عایشه در این نقل خود را برهنه کرده و در مقابل دو مرد نامحرم شروع به غسل کردن می‌نماید. البته در حدیث نقل شده كه بین او و آن دو نامحرم حجابی بوده است ، اما کیفیت این حجاب باید به گونه‌ای باشد که بدن او در هنگام غسل مشخص باشد و الا تعلیمی صورت نمی‌گرفت. و دلیل بر برهنه بودن نیز همین حجاب است زیرا اگر برهنه نمی‌شد دیگر چه نیاز به ساتر و حجاب ؟

این چگونه حجابی است كه آنها می‌دیدند او چگونه غسل می‌كند ؟

۴ - آیا تا به حال پیامبر اكرم صلوات الله علیه را دیده‌اید كه استغفرالله لباس خود را در بیاورد و به كسی غسل جنابت تعلیم دهد.

خواهش می‌كنم تعصب را كنار گذاشته و عادلانه قضاوت كنید!!


طبقه بندی: عایشه بنت ابوبكر،
برچسب ها: عایشه، غسل، غسل جنابت، آمورش غسل جنابت، آموزش غسل جنابت به مردان نامحرم، آموزش غسل جنابت توسط عایشه، بی حیایی عایشه، لخت شدن عایشه، آموزش عملی غسل جنابت،

  • تهران
  • عطسه
  • ضایعات